فوق روان کننده زودگیر بتن و کاهنده ممتاز آب Super Plast MF 2900

نوشته شده توسط Super User on . Posted in افزودنی های بتن

 

 

لزوم کاربرد

عدم جداشدگي دانه‌ها در بتن و حفظ خاصيت خميري آن و همچنين حرکت سيال و روان بتن در قالب و در بين ميلگردهاي با تراکم زياد، نياز اساسي به استفاده Super Plast MF 2900 را ملزم مي‌کند. با اينکه اين ماده براي بسياري از بتن‌ها با اسلامپ معمولي کارايي خوبي دارد، در عين حال براي ساخت بتن‌هاي توانمند با اسلامپهاي بالاي 200 ميلي‌متر بسيار مناسب است. حفظ يکپارچگي بين سنگدانه‌ها و ذرات سيمان از مزيتهاي اساسي‌ Super Plast MF 2900 مي‌باشد. اين نوع فوق روان‌کننده نيز براي بتن‌هاي آماده توصيه مي‌گردد.

شرح

Super Plast MF 2900 بر پايه ملامين فرمالدييد مي‌باشد که بر اساس يک Patent آمريکايي در شرکت صنعتي رزين سازان فارس توليد مي‌گردد. اين محصول داراي نشان استاندارد از مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي و همچنين گواهينامه فني از مرکز تحقيقات ساختمان و مسکن بر اساس استاندارد اروپايي EN-934-2 مي‌باشد. اين ماده با ارزش ضمن ايجاد رواني مناسب و کارايي مطلوب باعث پخش شدگي نسبتاً کامل سيمان در بتن نيز مي‌گردد که اين امر علاوه بر استفاده مفيد و کارآمد از سيمان مي‌تواند بتن را تا حدي نفوذناپذير کند. Super Plast MF 2900 مي‌تواند با کارايي و اسلامپ ثابت تا حدود 25 درصد کاهش آب دهد.

Super Plast MF 2900 به صورت پودر نيز عرضه مي‌گردد که قبل از مصرف بايد به مايع تبديل شود. اين فوق روان‌کننده باعث تسريع در زمان گيرش سيمان مي‌شود و براي مناطق معتدل و سرد و جاهايي که نياز به قالب‌برداري سريع و همچنين براي ساخت قطعات پيش‌ساخته بسيار مناسب مي‌باشد.

 

مزيت ها

•به دليل پراکندگي و پخش يکنواخت سيمان امکان توليد بتني همگن و يکدست.

•رسيدن به بتن نفوذناپذير، فشرده و با دوام زياد

•به دليل بي‌رنگ بودن مناسب براي بتن‌هاي رنگي و سيمان سفيد

•جلوگيري از ترک‌هاي سطحي در ضخامت‌هاي کم

•سازگاري بسيار خوب با ميکروسيليس و FLYASH

•عدم جداشدگي دانه‌هاي در اسلامپهاي بالا

• سازگاري با انواع سيمان‌هاي پرتلند و ضد سولفات

•تسريع کننده عمل هيدراسيون سيمان و کسب مقاومت در سنين اوليه بتن

•مناسب براي مناطق معتدل و سرد

• به دليل زودگير بودن مناسب جهت قطعات پيش‌ساخته

 

مقدار مصرف

مقدار دقيق مصرف با توجه به ملزمات طرح و مصالح موجود در کارگاه تعيين مي‌شود ولي در عين حال بين 0/5 تا 2 درصد وزن سيمان توصيه مي‌گردد. در بتن حاوي ميکروسيليس مي‌توان درصورت نياز ميزان مصرف را تا 2/5 درصد افزايش داد.

طريقه مصرف

اگر از Super Plast MF 2900 پودري استفاده مي‌کنيد ابتدا بايد آن را به نسبت 30 پودر به 70 آب با همزن حل کنيد تا مايع يکنواختي بدست آيد سپس در شرايط آزمايشگاه: مقدار تعيين شده از Super Plast MF 2900 را در کل آب طرح اختلاط حل کنيد و درون بتن در حال ساخت بريزيد و اجازه دهيد عمل به هم خوردن 2 تا 3 دقيقه ادامه يابد.

در شرايط کارگاه: مقدار تعيين شده Super Plast MF 2900 را همزمان با آبي که وارد بتن مي‌شود به آن اضافه کنيد و اگر بتن بصورت آماده وارد کارگاه مي‌شود Super Plast MF 2900 را از دريچه انتهايي ميکسر وارد نموده و اجازه دهيد تا ميکسر 90 تا 100 دور  با دور بالا بچرخد.

از آنجا که Super Plast MF 2900 کليه فعاليت‌ شيميايي خود را در حضور آب انجام مي‌دهد از ريختن اين ماده بر روي مصالح خشک خودداري نماييد.

 

مشخصات فني

رنگ: بي‌رنگ

حالت فيزيکي: مايع

مقدار کلر: فاقد يون کلر

10/5 ± 0/5 : ph

جرم مخصوص:   0/02  ±  1/17

زمان نگهداري: در ظروف دربسته و به دور از تابش مستقيم نور خورشيد به مدت يکسال.

درجه انجماد: حدود صفر درجه و در صورت يخ زدگي مي‌توان آن را به آرامي گرم کرد تا بازيافت شود.

 

بسته بندي و شرايط نگهداري

گالن‌هاي 25 و بشکه‌هاي 250 کيلوگرم و تانکر. Super Plast MF 2900 بايد در ظروف دربسته و در انبارهاي مسقف و سرپوشيده و به دور از تابش مستقيم نور خورشيد نگهداري شود.

 

نکات ايمني

Super Plast MF 2900 حاوي مواد سمي و آتش‌زا نيست با اين حال در صورت تماس با بدن آن را با آب بشوييد.

 

استانداردها

مطابق با استاندارد ASTMC494، استاندارد اروپايي EN-934-2 و استاندارد 2930 ايران

bridgemedia【2月14日発売予定】 ナイキ SB ダンク ロー バレンタインデー (313170-662) - スニーカーウォーズ
UA-53860587-6