ژل سوپر سیلیکا Super Silica Gel M2900

نوشته شده توسط Super User on . Posted in افزودنی های بتن

 

 

لزوم کاربرد

شرايط خاص بعضي بتن‌ها و نياز به بالا بردن مقاومت سايشي بتن و همچنين نفوذ ناپذير کردن بتن و بهبود ديگر پارامترها، استفاده از ميکروسيليس را ضروري ميکند. در اين ميان ميکروسيليس پودري به دليل مشکلات اجرايي از قبيل حجم زياد بسته‌هاي ميکروسيليس و نياز به انبار داري ويژه، آلوده کننده شديد محيط زيست، مضر بودن براي سلامتي کارگران و مهندسان، عدم يکنواختي صحيح و کامل در بتن و داشتن ضايعات زياد و حمل و نقل مشکل آن استفاده از ژل سوپر سيليکا Super Silica Gel M2900 را ضروري مي‌کند.

شرح

Super Silica Gel M2900 ترکيبي از فوق روان‌کننده بر پايه ملامين + ميکروسيليس و با توجه به نياز اساسي طرح و محل بتن‌ريزي، زودگير يا ديرگير بتن مي‌باشد که ضمن ايجاد رواني و کارايي مناسب بتن را به ميزان قابل توجهي نفوذناپذير مي‌کند. اين ماده بهترين جايگزين سيستم پودري است که مشکلات فني و اجرايي آن را به کلي برطرف مي‌کند.

مزيت ها

•پخش يکنواخت و کامل سيمان و ميکروسيليس در بتن

•کاهش آب تا حدود %25 و حفظ کارايي و اسلامپ مشابه

•بهبود خواص بتن تازه و سخت شده

•نفوذناپذير کردن بتن به مقدار بسيار زياد

•جلوگيري از ترک‌هاي سطحي و امکان اجراي بتن با ضخامت‌هاي کم

•افزايش مقاومت فشاري و سايشي و تا حدي خمشي بتن 

مقدار مصرف

مقدار دقيق مصرف با توجه به نياز اساسي طرح و مصالح موجود در کارگاه تعيين مي‌شود با اين حال محدوده بين 5 تا 8 درصد وزن سيمان بهترين مقدار مصرف مي‌باشد.

طريقه مصرف

مقدار تعيين شده از ژل سوپر سيليکا را همزمان با آبي که وارد تانک بتن‌ساز مي‌شود به آن اضافه نماييد. به دليل اينکه واکنش‌هاي Super Silica Gel M2900 در حضور آب انجام مي‌گيرد، از ريختن اين ماده بر روي مصالح خشک خودداري نماييد.

اين ژل را به بتن آماده نيز مي‌توان در محل بتن‌ريزي اضافه نمود. براي اينکار ژل را از دريچه انتهايي تراک ميکسر به بتن اضافه نماييد و اجازه دهيد 5 دقيقه تراک ميکسر با سرعت 10 دور در دقيقه بچرخد.

 

مشخصات فني

حالت فيزيکي : ژله اي

رنگ: خاکستري

مقدار کلر: فاقد يون کلر

وزن مخصوص: 0/02 ±  1/22

زمان ماندگاري: در بسته‌بندي اصلي و به دور از نور خورشيد تا 6 ماه.

نقطه انجماد: حدود صفر درجه در صورت يخ زدگي مي‌توان آنرا به آرامي گرم کرد تا بازيافت شود.

بسته بندي و شرايط نگهداري

در سطل‌هاي 12/5 کيلوگرمي و در صورت نياز مي‌توان بسته‌بندي را تغيير داد. Super Silica Gel M2900 بايد در ظروف دربسته و به دور از شرايط يخ زدگي و تابش مستقيم نورخورشيد نگهداري شود.

نکات ايمني

Super Silica Gel M2900 حاوي هيچگونه مواد خطرناک و آتش‌زا نيست ولي در صورت تماس با بدن آن را با آب بشوييد.

best shoesNike nike vapor max black and navy blue color dress Pixel Desert Sand
UA-53860587-6